Na domácím ledě předvedli muži neuvěřitelný výkon

27.09.2021 | Eliška Vaňková

První mistrovské utkání mužů letošní sezóny se odehrálo v neděli 26.9.2021 na domácím ledě proti týmu Technika Hockey Brno.

2. kolo | neděle 26.09.2021, 17:00 | ZS Brumov-Bylnice

HC Brumov-Bylnice - Technika Hockey Brno

8:5

0:2,1:2,7:1

branky: Dominik Matula(František Krůžela, Radim Bublák),Jakub Vaněk(Jaroslav Kristek), Jaroslav Kristek(Dominik Matula, Jakub Vaněk), Dominik Matula(Jaroslav Kristek), Lukáš Lysák, Jakub Vaněk(Dominik Matula), Šimon Strnka(Lukáš Lysák, Jakub Vaněk), Lukáš Lysák(Jaroslav Kristek, Jakub Vaněk)

Diváci: 90

HC Brumov-Bylnice: Andrej Žižka, Lukáš Zubo Jakub Vaněk, Jaroslav Kristek, Michal Lysák, Šimon Strnka, Tomáš Lysák, František Krůžela, Lukáš Lysák, Jiří Macháč, Dominik Matula, Tadeáš Častulík, Radim Bublák, Tomáš Tulpa st., Tomáš Tulpa, Michal Divoš, Tomáš Důbrava

Technika Hockey Brno:

Jedním slovem NEUVĚŘITELNÉ.  Utkání se pro náš tým nevyvíjelo po dvou třetinách nijak dobře. Hosté drželi opratě ve svých rukou a hráli si svoji hru a tomu odpovídalo i skóre po druhé třetině 1:4. Krátká porada v šatně, malé úpravy v taktice a postech hráčů a šlo se na led s cílem zvrátit utkání ve svůj prospěch nebo aspoň na remízu - úkol opravdu těžký, ale odhodlání našich borců urvat vítězství na domácím ledě bylo ještě větší. Dva rychlé góly za sebou ve dvou minutách posunuli naše chlapi blíž k danému cíli a snižují na 3:4. Soupeř ale nepovoluje a přidává další branku na 3:5. Ihned odpovídáme stejnou mincí, když po přihrávce Jardy Kristka skóruje Dominik Matula na 4:5 a do minuty přidáváme další branku z hokejky Lukáše Lysáka a srovnáváme na 5:5. Potom přišla velice špatná událost pro náš tým. V 57:54 minutě byl faulován Franta Krůžela loktem na hlavu, zůstává ležet, hra se přerušuje. Přivolaný zdravotník spolu s hráči odnáší na nosítkách Frantu do šatny, je přivolána rychlá a odváží našeho hráče do nemocnice se silným otřesem mozku na vyšetření. Přesilovka, která následovala a zranění Franty nabudilo ještě více naše hráče a hned 4 sekundy po začátku hry dává po přihrávce Dominika Matuly kapitán Kuba Vaněk šestou branku našeho týmu a dostáváme se do vedení. Zbývají dvě minuty do konce a křehké vedení v podobě jedné branky je třeba udržet, to ví všichni. Soupeř se ale nevzdává, útočí ze všech stran, ale náš tým hraje systematicky, ví co chce a tomu také odpovídá další branka, kterou si jako krásný dárek k narozeninám nadělil Šimon Strnka, když po přihrávce Kuby Vaňka a Lukáše Lysáka střílí sedmou branku. Jako třešnička na dortu byla poslední branka utkání z hokejky Lukáše Lysáka a za asistence Jardy Kristka a Kuby Vaňka. Nemožné se stalo skutečností. Děkujeme celému týmu za odvedenou práci, výborný výkon a držíme palce i v dalších utkáních. Tým ví, že nesmí usnout na vavřínech, jeden vyhraný zápas nic neznamená a je třeba k němu přidat další a to je opět tvrdý trénink, disciplína, týmový duch a velké odhodlání. Krásné tři body jsou doma a jedeme dál.

Je třeba také zmínit, že náš tým posílili dva výborní hokejisté. Dominik Matula ještě nedávno hájil  tým druholigového Hodonína a byl platným hráčem a kapitánem svého týmu. Jardu Kristka není třeba nijak zvlášť představovat. S naším klubem je spjatý  už od doby, kdy ještě na přírodním ledě přijel ukázat zlatou medaili z Mistrovství světa dvacítek, fotil se s fanoušky a hráči a neopomněl navštěvovat naše akce jako čestný host i na novém zimním stadionu. Je to hráč, který dosáhl na tu nejvyšší soutěž NHL a určitě přinese spolu s Dominikem do našeho mladého týmu ten správný impuls, zkušenosti a pravé hokejové nadšení.

Další mistrovské utkání odehrají naši borci na ledě soupeře, a to v sobotu 2.10.2021 od 17:00 hodni v Blansku.
Domácí mistrovské utkání uvidí naši fanoušci opět v neděli 10.10.2021, kdy nastoupí proti našemu týmu mužů tým Boskovic, začátek 17:00 hodin.

Brankáři

# - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
Min - počet odchytaných minut
Stř - počet střel vyslaných na brankáře
Ink - počet inkasovaných gólů
Zás - počet zásahů
Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )
A - asistence
TM - trestné minuty

Hráči v poli

P - post (obránce nebo útočník)
G, A, B - góly, asistence, body

Přátelská utkání - doplnění

Blíží se nám pomalu začátek nové sezóny 2022/2023 a s tím přicházejí také přátelská utkání,

Bruslení veřejnosti - POZOR ZMĚNA!!!

SOBOTA 03.09.2022   11:15 - 12:15 hodin

Junioři úspěšní v Prievidzi

Poslední prázdninový den 31.8.2022 zajížděl tým juniorů na přátelské utkání do Prievidze.